С 16 июля 2022 «все» украинские сайты должны иметь основную свою версию на государственном языке

С 16 июля 2022 «все» украинские сайты должны иметь основную свою версию на государственном языке
16 июня 20:01 2022 Print This Article

16 июля 2022 года вступают в силу части 2 и 6 ст. 27 Закона Украины «Об обеспечении функционирования украинского языка как государственного».

Все интернет-ресурсы, которые используются в качестве интернет-представительств субъектов хозяйствования, зарегистрированных в Украине, должны иметь основную версию на украинском языке, которая должна загружаться для украинских пользователей по умолчанию.

Рівно за місяць, 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах.

Це означає, зокрема, що з 16 липня 2022 року:

-усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютюб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються в якості інтернет-представництв суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням. Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, аби користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності даного суб’єкта.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування українських споживачів в мережі інтернет (інтернет-магазини, інтернет-каталоги тощо) вже з 16 січня 2021 року зобов’язані розміщувати на відповідних інтернет-ресурсах інформацію про товари та послуги державною мовою. Однак, відтепер вони зобов’язані мати повноцінну версію українською мовою, яка має бути основною (містити максимальний обсяг інформації) та завантажуватися за замовчуванням.

Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть закон — уполномоченный по защите государственного языка в Украине.

Другими словами, в т.ч. все официальные сайты бизнеса, информационные новостные ресурсы, сайты-сервисы (в т.ч. интернет-магазины и маркетплейсы) должны иметь, в качестве основной, версию сайта на украинском языке. Да, иначе штрафы. Нормальные штрафы.

Более того, дело в будущем может дойти и до удаления интернет-ресурса, если его руководство не будет реагировать на необходимость исправления нарушений и соблюдение нормы права. Если такая практика будет применяться, то также важно — будет ли возможно такое удаление на основании решения суда или без такового.

Реформы.

  Article "tagged" as:
  Categories:
view more articles

About Article Author

Sergei Sizukhin

View More Articles
write a comment

1 Comment

  1. 01 июля, 09:15 #1 Шор

    Да….

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.